Робоче взуття: особливості, різновиди та поради щодо вибору

Спецвзуття так само важливе як спецодяг. Обійтися без неї за багатьох умов неможливо. І не потрібно: якщо раніше вибору практично не було, то сучасне робоче взуття різноманітне та дуже стильне.

Зовні вона не поступається звичайною, соромитися не доведеться. Навіть більше: деякі звичайні люди вважають за краще замовити взуття на https://togtrade.com/roboche-vzuttja-ua, а не купувати в магазині звичне нудне взуття.

Види

У спецвзуття кілька основних різновидів:

  • чоботи, що закривають ногу до коліна — вибір для найагресивніших умов, що потребують максимальної захищеності, і для роботи з небезпечними рідинами — кислотами, лугами, нафтопродуктами;
  • напівчоботи — для безпечних рідин;
  • черевики — для широкого спектра умов, що потребує великої рухливості;
  • черевики — легке взуття для безпечних робіт;
  • сандалі — рідкісний варіант, що не надає ніг захисту.

Всі вони (крім сандаль) призначені для різних сезонів. Розрізняють зимове, демісезонне та літнє спецвзуття. Також можна вибілити моделі для вулиці та приміщень.

Вибір

Як і спецодяг, спецвзуття призначене для роботи в різних умовах. Підбирати її потрібно на кшталт робіт — для малярів, гірських рятувальників, працівників нафтовишки потрібне різне взуття. Але загальні критерії можна виділити.

Спецвзуття повинне бути міцним і зносостійким, добре захищає від механічних пошкоджень. Герметичній, але що дозволяє нозі дихати. Підошва має бути товстою, стійкою, з рифленням проти ковзання. У деяких випадках потрібні посилення носка металом і кевларова устілка — вони захищають від проколів та ударів.

Взуття потрібно підбирати по нозі і за розміром. Вона повинна добре сидіти, не доставляти дискомфорту при видіннях і не натирати. Важливо враховувати вагу: від надто важкого спецвзуття швидко втомляться ноги. Взуттєва пара не повинна багато важити.

Зовнішній вигляд досить багато важить. Найчастіше спецвзуття регламентується, входить до складу робочої форми. Стиль, вигляд, колір мають відповідати вимогам підприємства.

Температурний режим – ще один важливий параметр. Взуття треба підбирати за сезоном, інакше працювати в ньому буде некомфортно і навіть небезпечно. Якщо передбачається тривале носіння (всю восьмигодинну зміну, наприклад), у взутті повинна бути вставка, що відводить вологу, щоб ноги не змокли.

Вибір спецвзуття – справа відповідальна. Вперше необхідна примірка: тільки вона дасть зрозуміти, чи добре сідає виріб. Якщо модель перевірена і відповідний розмір відомий, можна купувати без примірки — замовляти аналог в інтернет-магазині.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню